Acıbadem Altunizade Hastanesi

(Genel Hastane)

Adres: Altunizade, Yurtcan Sokağı No:1, 34662 Üsküdar/İstanbul

Acıbadem Altunizade Hastanesi %94.3 memnuniyet oranına sahiptir., Sitemizden randevu oluşturmak ücretsizdir.

(Genel Hastane)
(4.5)

Adres: Altunizade, Yurtcan Sokağı No:1, 34662 Üsküdar/İstanbul

Acıbadem Altunizade Hastanesi %90 memnuniyet oranına sahiptir., Sitemizden randevu oluşturmak ücretsizdir.

Acıbadem Altunizade Hastanesi Hakkında

Acıbadem Sağlık Grubu’nun 21. hastanesi, Altunizade semtinde 2017’nin Mart ayında kapılarını açtı.  Acıbadem Altunizade Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor.


Hastanede; Onkoloji Birimi’nden Beyin Cerrahi Birimi’ne, Hücresel Tedavi Birimi’nden, Robotik Cerrahi Birimi‘ne kadar birçok özellikli birim konumlanıyor.


98.000 m2 Kapalı Alan
Acıbadem Altunizade Hastanesi, 98 bin m2 kapalı alanında 350 yatak kapasitesi, 18 ameliyathane, 75 yoğun bakım yatağı ve 550 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet veriyor.


Muayene, Tanı ve Tedavi Birimleri Aynı Katta
Özel bir hastane mimarisiyle hasta konforunun öne çıktığı Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde, hastaların birimler arası dolaşımı en aza indirilerek, zamandan tasarruf edilmesi sağlanıyor. Meme Sağlığı Birimi, Göz Hastalıkları Birimi, Omurga Sağlığı Birimi, Nörolojik Bilimler Birimi, Nöroradyocerrahi Birimi, Ağız ve Diş Sağlığı Birimi gibi pek çok özellikli birim ve poliklinikte; muayene, tanı ve tedavi aynı yerde planlanıp uygulanıyor. Böylece hastalar, kısa zamanda konforlu hizmet almış oluyor.


Bugünün Önünde, Hayal Gücünün Ötesinde! 
Acıbadem Altunizade Hastanesi özgün mimarisi, donanımlı altyapısı, uzman kadrosu ve güncel teknolojisi ile hizmetinizde…


Özellikli Birimler
Acıbadem Altunizade Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor. Hastanede; Onkoloji’den Beyin Cerrahisi’ne, Hücresel Tedavi’den Robotik Cerrahi’ye kadar birçok özellikli birim konumlanıyor.


Onkoloji Birimi
Nörolojik Bilimler Birimi
Meme Sağlığı Birimi
Ortopedi ve Travmatoloji Birimi 
Nöroradyocerrahi Birimi
Robotik Cerrahi Birimi
Hücresel Tedavi Birimi
Erişkin ve Pediatrik Kemik İliği Nakli Merkezi 
Lenf Ödem Birimi
Tüp Bebek ve Üreme Sağlığı Merkezi
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi
Perinatoloji ve Yüksek Riskli Gebelikler Birimi
Ağız ve Diş Sağlığı Birimi
İyot Tedavi Birimi
Kalp Sağlığı Birimi
Obezite Birimi
Omurga Sağlığı Birimi
Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimi 
Anjiyo Birimi
Gelişmiş Onkoloji Birimi


Hastanede hastaların tüm tıbbi ve sosyal gereksinimlerini karşılayacak şekilde konumlanan özellikli bir Onkoloji Birimi bulunuyor. Birimde konuyla ilgili tüm uzmanlık dallarının (Cerrahi, tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi) ortak klinik yaklaşımının yanı sıra güncel teknoloji de kullanılıyor. Cihaz parkında 360 derece dönerek görüntü alma özelliği ile tedavi yapabilen Tomoterapi, tüm vücut tümörlerinin tedavisi için Truebeam, Vitalbeam ve Gamma Knife Icon bulunan Onkoloji Biriminde Pet CT ve Spect CT de hastaların hizmetinde.


3’lü Hibrit Ameliyathane Sistemi
Üç farklı tanı ünitesini (3 Tesla MR, 128 kesitli Sliding CT, Robotik Kollu Anjiyo) bir arada bulunduran ve aynı anda üç ameliyathane ile bağlantılı olarak  operasyon yapabilen hibrit ameliyathane sistemi bulunuyor. Bu yapı sayesinde Beyin Cerrahisi, Kardiyovasküler Cerrahi, Ortopedi, KBB (Yüz ve Çene cerrahisi) ameliyatlarında, hastadan görüntü alınarak cerrahi tedaviye yön verilmesi sağlanıyor. Ayrıca ameliyathanede robotik cerrahi teknolojisi da Vinci ile ameliyatlar gerçekleştiriliyor.


Mikrop Öldüren Kapı Kolları
Özel bir alaşımla üretilen hasta odalarının kapı kolları, ellerden bulaşabilecek mikropların enzimlerini bozarak kendi kendini dezenfekte edebilme özelliğine sahip.


Yoğun Bakım Hizmetleri
75 yatak kapasitesiyle hizmet veren yoğun bakım üniteleri; Yenidoğan (23), Çocuk (14), Koroner (8), KVC (7) ve Genel Yoğun Bakım (23) olarak ayrılıyor.


Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği Anne Eğitim Salonu da mevcut.


Özelleştirilmiş Çocuk Kliniği
“Bebek dostu” hastane nitelikleri taşıyan Acıbadem Altunizade Hastanesi, tüm yaş grupları için özel olarak geliştirilen konsepti, mimarisi ve uzman kadrosuyla hizmet veriyor. Giriş kapısı diğer girişlerden ayrı tutulan klinikte, sağlıklı ve hasta çocuklar için ayrı bekleme alanları yer alıyor. Tüm yan dal uzmanlıklarıyla güçlendirilmiş klinikte ayrıca çocuklara özel KBB polikliniği ve Çocuk Diş Sağlığı Birimi de tasarlanmış olup, Acil Servis ve Kemoterapi’de de çocuklar için ayrı hizmet sunuluyor.


Çok Fonksiyonlu Acil Servis
Acıbadem Altunizade Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tüm hizmetler, hava ve kara ambulansları ile acil müdahale ve ayaktan acil müdahale ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendi. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odalarının yanı sıra, acil operasyon gerektiren durumlar için bir de ameliyathane bulunuyor. Acil Servis Bölümü’nde 13 adet yetişkin, 5 adet çocuk, 2 adet izolasyon odası, 20’si gözlem olmak üzere 32 yatak yer alıyor.


Uluslararası Hastalar için Health Point Noktası
Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde, farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunuyor. “Health Point” adıyla konumlanan ve 16 dilde hizmet veren bölümde; yurtdışından gelen hastaların, hastane içindeki tüm süreçlerinde, kendilerini evlerinde hissetmeleri sağlanıyor.


Trijenerasyon Sistemi
Trijenerasyon, üç enerji sisteminin (elektrik, ısıtma ve soğutma) aynı enerji kaynağından birlikte üretilmesine olanak sağlıyor. Bu uygulama ile konvansiyonel sistemlere göre hem enerji verimliliği artıyor hem de ekonomik açıdan tasarruf edilebiliyor. Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde doğalgaz kullanılarak öncelikle elektrik üretimi sağlanıyor, elektriğin üretilebilmesi için açığa çıkan ısı da ısıtma ve soğutmada kullanılıyor.


LEED Gold Sertifikalı, Yeşil Hastane 
Acıbadem Altunizade Hastanesi “Enerji kullanımı ve Çevre Dostu Tasarımında Liderlik” sertifikası olarak adlandırılan LEED Gold sertifikasına sahip yeşil bina olarak konumlandı. Bu sayede enerji ve suyu verimli kullanan, doğal kaynak kullanımına özen gösteren, çevreye zarar vermeyen bir hastane olarak öne çıkıyor.

Acıbadem Altunizade Hastanesi adres bilgilerini öğren, doktorları incele, hasta yorumlarını oku, online randevu al.

Acıbadem Altunizade Hastanesi İletişim Bilgileri

Adres: Altunizade, Yurtcan Sokağı No:1, 34662 Üsküdar/İstanbul